• Bizi Takipte Kalın

Klinik İlgi Alanlarım


Anesteziyoloji bilimi içinde ağırlıklı olarak bölgesel anestezi modelleri ve sinir blokları ile yakın ilgilenmektedir. Muayenehane olarak kanser dışı kronik ağrılar; baş-boyun, omuz-kol, sırt-karın, alt bel, kalça-bacak, kas-eklem ağrıları, postherpetik (zona), posttravmatik (fantom) ve postoperatif (bozucu alan) nevraljiler, diabetik nöropatik ağrılar temel ilgi alanlarıdır.

Ağrıyı vücudun bir bilgi verme, uyarı dili olarak algılayarak, nedenlerin ortaya konması konusunda özel muayene ve tanı yöntemleri özel ilgi alanlarıdır. Şikayetleri olan ancak muayene ve modern laboratuvar-film sonuçları normal saptanan bireyler üzerinde tamamlayıcı tedavi, sağlıklı yaşam danışmanlığı ve yönetimi, yaşam biçimi değişiklikleri çalışmaları yapmaktadır.

Ağrı tedavisi ile ilgili olarak kullanılan tanı testlerini (vegatest ve kinezyoloji muayene metodlarını), nöralterapi, akupunktur alanlarına nöralterapi uygulamalarını, mikroakupunktur sistemleri(Siner, Yamamato, Kulak) ozonterapi, proloterapi, kolonhidroterapi, manyetik alan tedavileri, şelasyon tedavileri, minimal invazif girişimsel bloklar ve termal radyofrekans tekniklerini bir arada kullanabilen az sayıdaki hekimlerdendir.

Dr.Mustafa Karakan sitede bahsi geçen tanı, tedavi ve girişimsel ağrı uygulamalarının eğitim süreçlerini belgeleriyle tamamlamış ve başarı ile uygulamaktadır.